ŠTA JE PIANO CITY®?

Piano City® je brendirani festival koji je u Berlinu osnovao pijanista i muzički vizionar Andreas Kern sa idejom da muzikom povezuje ljude u svetu.

Nakon što je inspirisao hiljade ljudi u Berlinu, Milanu, Napulju, Piano City® dolazi i u Novi Sad. Piano City Novi Sad pokrenulo je udruženje Mistyland, sa ciljem da i Novi Sad, kao buduća evropska prestonica kulture, postane deo rasvirane Piano City® mreže i uvrsti ovaj festival u turističku i kulturnu ponudu grada, po uzoru na velike evropske metropole.

Piano City® zvučno transformiše urbani prostor. Klavirska muzika se iz koncertnih dvorana seli na ulice i trgove, domovi ljudi postaju koncertni prostori, na svakom koraku muzika uveseljava građane, muzičke znalce, ljubitelje muzike i slučajne prolaznike.

Svako ko se bavi muzikom ima šansu da izađe iz anonimnosti i predstavi se svojim sugrađanima na jedinstvenim Piano City® muzičkim okupljanjima.

Piano City® spaja ljude svih profila i generacija pružajući im originalan i nezaboravan muzički doživljaj.

PROGRAM

DUNAVSKI PARK:

SUBOTA 9.septembar

11.00-11.45 Vladimir Tomašević: Jazz standardi
12.00-12.45 Jovana Đorđević i Darja Damjanović, klavir četvororučno: S. Barber, J. Brahms, M. De Falla
13.00-13.45 Ivona Bužek: J. S. Bach, L.van Beethoven, J.Brahms, P. I. Čajkovski, S. Rahmanjinov, C. Debussy, A. Ginastera
14.00-14.45 Prezentacija Muzičke škole “Do Re Mi”
14.45-16.00 PAUZA
16.00-17.00 Marek Stupavsky (klavir) i Aleksandar Lazić (perkusije): J. S. Bach, F. Liszt, S. Prokofjev
17.00-17.45 Paolina Đečević: Ch. Gonzales, F. Say, R. Galliano, L. Bernstein, F. Gulda, J. Sample, G.Duke
18.45-19.00 Prezentacija radionice „Telo kao instrument“
19.00-19.45 Mina Mijović: L.V.Beethoven, F.Liszt/A.Volodos, A.Scriabin, M.Mijović
20.00-21.45 NERA: Ciklus pesama za glas i klavir „Nebeska ljuljaška”

NEDELJA 10.septembar

11.00-11.45 Tamara Đorđević i Sara Kutlešić: P. I. Čajkovski
12.00-12.45 Aleksandar Dujin: Mix autorske i džez muzike
13.00-14.00 “Duo Vertigo” – Jelena Minić i Sofija Mihić, klavir četvororučno: F. Schubert, R. Schumann, S. Rahmanjinov
14.00-14.45 Dečji koncert – Marija Bajeva, Marko Tišma, Katarina Vukelić i Fiona Lovaš
14.50-15.45 PAUZA
15.45-15.50 Nataša Berić: Yann Tiersen
15.50-16.00 Milica Ćosić: V. Mokranjac
16.00-16.45 “Piano Trinity”, klavir šestoručno – Jovana Lončarić, Selena Trifunović i Milena Ilić: jazz, latino, pop, filmska muzika
17.00-18.00 Dalida Grmuša: Autorska filmska muzika

ATRIJUM MUZEJA VOJVODINE

SUBOTA 09.septembar

10.00-11.00 Program „Pijaca pa Muzej“ – Milica Josić: M. Ravel, I. Bajić, A. Scriabin, F. Chopin, S. Prokofjev, C. Debussy
11.00-12.00 Prezentacija Muzičke škole “Dr. Vojislav Vučković”, Beograd
12.00-14.00 PAUZA
14.00-16.00 Zlata Chochieva: predavanje, masterklas
16.00-18.00 PAUZA
18.00-18.45 Nikola Zdravković: L.V Beethoven, J. Brahms, F.Chopin
19.00-21.00 PAUZA
21.00-22.00 Dario Candela: D. Cimarosa, F. Chopin
22.30-24.00 Olivera Radmanović: A.Skrjabin, F. Chopin

NEDELJA 10.septembar

10.00-11.00 Program „Pijaca pa muzej“ – Verica Šotarovska: F. Schubert, F. Liszt, F. Chopin
11.00-12.00 Predrag Pejić, Milica Keča i Lazar Rakić: J. S. Bach, L. van Beethoven, M. Szymanovska, M. Glinka, F. Chopin, A. Scriabin, M. Takeuchi, D. Beljanski
12.00-13.00 PAUZA
13.00-14.00 Vojislav Perućica: L.V. Beethoven, S. Rachmaninov
16.00-17.00 Filip Stanković: J. S. Bach, L. van Beethoven, F. Chopin, S. Prokofiev
17.00-18.00 PAUZA
18.00-19.00 “Alice in Wonderband”: Predstava „Da i Re, telo kao instrument“
19.00-20.00 Marija Timotijević: S. Rahmanjinov, N. Medtner

MUZEJ SAVREMENE UMETNOSTI

SUBOTA 09.septembar

14.00-15.00 Hol Muzeja Jelena Simonović Kovačević: J. S. Bach, L. van Beethoven, D. Kabalevsky
15.00-16.00 PAUZA
16.00-17.00 Hol Muzeja Katarina Ranković: ZYCLUS (Autorske improvizacije praćene vizualnim efektima)

NEDELJA 10.septembar

14.00-15.00 Hol Muzeja Dinko Blagojević: „Pohvale onoj koja latice šalje“ (Improvizacije)
15.00-15.45 Atrijum Muzeja Nikola Kašaš: E. Satie, Ph. Glass, T. Hartmann/Gurdjijeff
16.00-17.00 PAUZA
17.00-17.45 Atrijum Muzeja Ivana Antić i Anastasija Šemić
18.00-18.45 Hol Muzeja “Duo Elmazi” – Anita i Lejla Elmazi, klavir četvororučno: R. Schumann, E. Grieg, S. Rahmanjinov
19.00-20.00 Hol muzeja Jovan Stojšić: Jazz standardi

HOL STUDIJA M

SUBOTA 09.septembar

12.00-13.00 Mihajlo Miletić: J. S. Bach, W. A. Mozart, C. Debussy, I. Bajić, F. Chopin, K. Krombholz
13.00-14.00 Vid Dinjaški: D. Scarlatti, L. van Beethoven, F. Chopin, J. Brahms, C. Debussy, S. Rahmanjinov, S. Joplin
14.00-15.00 PAUZA
15.00-16.15 Klavirski duo Elena Šever i Dragomir Bratić: Ch. W. Gluk, F. Chopin, A. Babađanijan, V. Gavrilin, V. Đenader
16.15-18:00 PAUZA
18.00-19.00 Klavirski duo Jasmina Raković i Ružica Gojković: J. Ch. Bach, W. A. Mozart, Jug Marković, B. Bartok

NEDELJA 10.septembar

12.00-13.00 Duo “KOSHAS” – Jelena Vasin Kekić i Maja Milekić: S. Rahmanjinov, W. Lutoslavski, D. Šostakovič
13.00-14.00 PAUZA
14.00-14.45 Marija Gluvakov Medenica: J.S.Bach, F.Liszt, S.Prokofiev
15.00-15.45 Duo “Džeztlmen” – Milan Lemaić i Predrag Ristić: D. Brubeck, L. Bonfa (arr. Duo “Džeztlmen”)
15.45-17.00 PAUZA
17.00-17.45 Klavirski duo Irina Zagurskaja i Aleksandra Rakić: J.S.Bach, A. Kovačević

PLATO ISPRED REKTORATA

SUBOTA 09. septembar

12.00-13.00 Ana Kovačević: F. Chopin, I. Albeniz
13.00-14.00 Marija Bajo: G. Ligeti, J. Magdić
14.00-15.00 Jelena Vasin Kekić: G. Ligeti, D. Vejnović, J. S. Bach/F. Busoni, A. Part
15.00-16.00 PAUZA
16.00-17.00 Miljana i Marko Đorđević, klavir četvororučno: W.A.Mozart, S. Rahmanjinov, C. Saint-Saens
17.00-18.00 Dinko Blagojević: J. S. Bach, K. Stanković, J. Paču, S. Atanasijević
18.00-19.00 Ljiljana Vukelja: J.S.Bach, H. Dutilleux, M. Ravel

Saznajte više na: http://www.pianocitynovisad.com