Privreda Grada

Prijavite Firmu Postanite Član Privrede Unapredite poslovanje

Izdvajamo iz privrede

Duomo - škola italijanskog jezika

Škola italijanskog jezika, kursevi za srednjoškolce i odrasle, priprema za CILS sertifikat i medicinsko osoblje za rad u Italiji. Usluge prevođenja. Više o firmi Duomo - škola italijanskog jezika

Guten Tag

Škola nemačkog jezika, opšti, specijalizovani i intenzivni kursevi nemačkog jezika za decu i odrasle, poslovni nemački, priprema za polaganje za ZERTIFIKAT DaF i A1 nivo. Više o firmi Guten Tag

Aura Light doo - veleprodaja rasvete

Veleprodaja rasvete. Sijalice, plafonska rasveta, ugradna rasveta, neonska rasveta, stone lampe, ulična rasveta, reflektori, baštenska rasveta, senzori. Više o firmi Aura Light doo -  veleprodaja rasvete

Knjiga

Sajam knjiga

Razmislite da li treba da štampate ovu stranicu!

52. Meðunarodni beogradski sajam knjiga biæe održan od 22. do 28. oktobra godine u Halama 1 i 14 Beogradskog sajma na 12.500 kvadratnih metara izlagaèkog prostora.
Meðunarodni beogradski sajam knjiga okupiæe brojne izlagaèe iz zemlje i inostranstva: svoja izdanja predstaviæe oko 800 domaæih i stranih izdavaèa. Ove godine na Beogradskom sajmu nastupiæe izdavaèi iz Italije, Kanade, SAD, Norveške, Rusije, Grèke, Japana, Velike Britanije, Francuske, Brazila, Portugala, Angole, Irana, Švajcarske, Poljske, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore...
Tema 52. Meðunarodnog beogradskog sajma knjiga jeste Dositej Obradoviæ, povodom godišnjice njegovog dolaska u Srbiju, njegovog znaèaja za profilisanje srpskog prosvetiteljstva, kao i njegovog znaèaja za srpsko-italijanske kulturne i književne veze.
Zemlja poèasni gost 52. Meðunarodnog beogradskog sajma knjiga biæe Italija. Pored niza programa na italijanskom nacionalnom štandu, gosti Beogradskog sajma knjiga biæe: Klaudio Magris, Jegi Fleur, Serðo Romano, Anðela Naneti, Pino Boero, Arnaldo Kolasanti, Dante Mafija, Predrag Matvejeviæ.
Meðu mnogim sadržajima, promocijama i predstavljanjima izdvaja se originalni program EUNIC u okviru kojeg æe se organizovano i jedinstveno, na štandu u hali 14, predstaviti nacionalne institucije kulture Evropske Unije sa sedištem u Beogradu - Italijanski institut za kulturu, British Council, Austrijski kulturni forum, Gete institut i Francuski kulturni centar.
Posetioci Sajma imaæe priliku da se upoznaju sa aktivnostima uglednih amerièkih akademskih izdavaèa kao i sa izdavaèkim programima moskovske vlade sa šest velikih tematskih izložbi o ruskim knjigama i književnosti, svetu pravoslavne kulture itd.
Forum sajma knjiga obuhvata pet tematskih konferencija (Kulturna politika Srbije u oblasti izdavaštva, Bibliofilija danas, Masovni mediji: za ili protiv knjige, Koje nas knjige predstavljaju u svetu, Ulièni sajmovi, knjižarstvo i elektronska prodaja), kao i niz struènih tribina i predavanja.
U salama "Slobodan Seleniæ" i "Borislav Pekiæ" kao i na štandovima izdavaèa održavaæe se razgovori, tribine i promocije.
Na galeriji Hale 14 biæe postavljene tematske izložbe o Dositeju Obradoviæu, o novijim prevodima srpske književnosti u svetu, o 50 godina Zavoda za udžbenike, kao i o æirilici.
Školski dan održaæe se u èetvrtak 25.oktobra, kada æe uèenici osnovnih i srednjih škola iz cele Srbije organizovano moæi da posete Sajam knjiga.
Treæi godišnji susret bibliotekara i izdavaèa, posveæen temi "Specijalne biblioteke i nabavna politika" održaæe se 25.oktobra, kada æe biti dodeljena i nagrada Infotekar najboljoj biblioteci i bibliotekaru za razvoj informatièke i poslovne kulture.
Beogradski sajam organizuje nagradnu igru za posetioce Beogradskog sajma knjiga sa kupljenom ulaznicom: nagrada je putovanje na Sajam knjiga u Torinu, u maju 2008. godine.

www.beogradskisajamknjiga.com

© 2002-2011. VirtualniGrad.com - PanonSoft d.o.o. Novi Sad
Obavezno pročitajte: Uslovi korišćenja