Privreda Grada















Prijavite Firmu

Izdvajamo iz privrede

Hemijska čistionica PopS doo

Hemijska čistionica, hemijsko čišćenje, pranje, peglanje, bojenje i krojačke prepravke tekstilne, kožne i vunene odeće, rublja, zavesa, presvlaka. Više o firmi Hemijska čistionica PopS doo

Radiološka ordinacija za magnetnu rezonancu Mag Medica

Radiološka ordinacija u Novom Sadu u kojoj se obavlja magnetna rezonanca svih delova tela, najmodernijim aparatom. Bezbolno i brzo snimanje magnetnom rezonancom Više o firmi Radiološka ordinacija za magnetnu rezonancu Mag Medica

Kozmetički salon Bonne Etoile

Kozmetički tretmani lica: ultrazvučno čišćenje, medicinski tretman, mikrodermoabrazija, Pure Oxigen. Pedikir, depilacija, ultrazvučno skidanje visećih bradavica Više o firmi Kozmetički salon Bonne Etoile

Pozorište

Repertoar Srpskog narodnog pozorišta -

Razmislite da li treba da štampate ovu stranicu!

Srpsko Narodno Pozorište - Pozorišni trg 1
Tel.: 021/6621 411
Biletarnica: 021/520 091
Propaganda: 021/451 452
Organizovana poseta: 021/6613 957 i 021/6621 186
 

REPERTOAR ZA APRIL 2016.

Scena “Jovan Đorđević”                      19.00

    SUBOTA 2.    PRIMARNA TRILOGIJA / PLESNA KOMPANIJA Drezden Frankfurt      
        13. Beogradski festival igre       20.00
        Koreografija: Jakopo Gordani

    PONEDELJAK 4.    LJUBAVNI NAPITAK   komična opera,  G. Doniceti    

    UTORAK 5.    LABUDOVO JEZERO   balet,  P. I. Čajkovski     

    SUBOTA 9.    MADAM BATERFLAJ   opera,  Đ. Pučini     
        Prvi put u sezoni

    UTORAK 12.    PRIMADONA RADMILA BAKOČEVIĆ SRPSKOM NARODNOM POZORIŠTU, S LJUBAVLJU
        Koncert povodom jubileja primadone – 60 godina umetničkog i 40 godina pedagoškog rada
        Dirigent: Dejan Savić

    SREDA 13.    KARMINA BURANA   scenska kantata,  K. Orf     20.00     

    ČETVRTAK 14.    KO JE NAJMOĆNIJI NA SVETU!?   balet za decu i odrasle,    B. Martinu     18.00

    PETAK 15.    KO JE NAJMOĆNIJI NA SVETU!?   balet za decu i odrasle,    B. Martinu     18.00

    SUBOTA 16.    MADAM BATERFLAJ   opera,  Đ. Pučini     

    PONEDELJAK 18.    Monty Python’s SPAMALOT  mjuzikl,     Režija: Radoslav Milenković     20.00
    
    UTORAK 19.    Monty Python’s SPAMALOT  mjuzikl,     Režija: Radoslav Milenković     20.00

    SREDA 20.    STACEY KENT QUINTET  (SAD / Velika Britanija) – festival NOMUS     21.00

    PETAK 22.    Koncert hora VIVA VOX     20.00

    SUBOTA 23.    ROMEO I JULIJA   balet,  Sergej Prokofjev    

    NEDELJA 24.    BUBA U UHU   
        KPGT, Beograd     Režija: Ljubiša Ristić     21.00

    UTORAK 26.    SEVILJSKI BERBERIN   komična opera,  Đ. Rosini    
        20 godina umetničkog rada Saše Štulića

        Povodom Svetskog dana igre (29. marta)
    SREDA 27.    ROMEO I JULIJA   balet,  Sergej Prokofjev    

    ČETVRTAK 28.    KO JE NAJMOĆNIJI NA SVETU!?   balet za decu i odrasle,    B. Martinu     18.00

 

Scena “Pera Dobrinović”                    19.30

    PETAK 1.    URNEBESNA TRAGEDIJA   komedija,  D. Kovačević    

    SUBOTA 2.    GOSPOĐA MINISTARKA    komedija,  B. Nušić     

    PONEDELJAK 4.    DŽANDRLJIV MUŽ    komedija,  J. S. Popović     

    UTORAK 5.    BROD ZA LUTKE    drama,  M. Marković

    SREDA 6.    DUH KOJI HODA (PROMETEJEV PUT)   D. Dukovski    

    ČETVRTAK 7.    DEKAMERON   prema motivima dela Đ. Bokača, A. Đorđević     19.00    

    PETAK 8.    ZOJKIN STAN    komedija,  M. Bulgakov

    SUBOTA 9.    „SVADBA“ i „LA STRAVAGANCA“     
        Koreografija: Anželin Preljokaž;  Nacionalni balet, Tirana

    PONEDELJAK 11.    NA DRINI ĆUPRIJA    I. Andrić

    UTORAK 12.    NA DRINI ĆUPRIJA    I. Andrić

    SREDA 13.    PRAVDA ZA DAVIDA ili JAZAVAC PRED SUDOM   komedija,  P. Kočić    18.00 i 19.30
        TFT produkcija, Novi Sad

    ČETVRTAK 14.    IVONA, BURGUNDSKA KNEGINJA   V. Gombrovič    

    PETAK 15.    UJEŽ   komedija,  B. Nušić     

    SUBOTA 16.    MIZANTROP   komedija,  Ž. B. P. Molijer    

    UTORAK 19.    VIOLINISTA NA KROVU   DŽ. Stejn – DŽ. Bok

    SREDA 20.    VIOLINISTA NA KROVU   DŽ. Stejn – DŽ. Bok

    ČETVRTAK 21.    BOGOJAVLJENSKA NOĆ   komedija,  V. Šekspir     20.00    

    PETAK 22.    ČEHOV JE TOLSTOJU REKAO ZBOGOM  M. Gavran
        Režija: Irfan Mensur; Produkcija Yugoart, Beograd

    SUBOTA 23.    „MEDICI PRO ARTE“  25 anale povodom Dana lekara Srbije     10.00
        Otvaranje izložbe

        GRETA, STRANICA 89   pozorišna igra,  L. Hibner

    PONEDELJAK 25.    POSLUŠAJ MOJE SRCE  mjuzikl
        Povodom 60 godina postojanja OŠ „Nikola Tesla“ i 160 godina od rođenja Nikole Tesle    18.00

    UTORAK 26.    BROD ZA LUTKE    drama,  M. Marković

 

Kamerna scena                           20.30
    
PETAK 1.    ZDRAV(o) ŽIVOT(e)! / HIGH LIFE   dramatična komedija,  L. Mekdugal       

    SREDA 6.    ŠINE ili Bog nas pogledao   M. Marković     

    ČETVRTAK 7.    PRESREĆNI LJUDI   Režija i koncept: P. Štrbac      21.00    

    PETAK 8.    DRAGI MOJ LAŽLJIVČE     DŽ. Kilti      21.00     

    SUBOTA 9.    AUTOBIOGRAFIJA   B. Nušić     

    SREDA 13.    DAN KADA SMO SE SRELI / The Day We Met Each Other    B. Knežević      21.00    

    ČETVRTAK 14.    LJUBAVNA PRIČA    tragikomedija,  N. Koljada     

    ČETVRTAK 21.    BOG MASAKRA    komedija,   J. Reza      Plus teatar

    PONEDELJAK 25.    BALERINE    FORUM ZA NOVI PLES SNP-a i SKC Novi Sad      21.00    

    SREDA 27.    VATRENA ĆELIJA   po motivima drame A. Kamija „Pravednici“        21.30    

    ČETVRTAK 28.    NEBESKI ODRED   Đ. Lebović i A. Obrenović      19.00     


 Popust  u aprilu  – ulaznica 300 dinara!
Srećni uskršnji praznici!

 

OPERA I BALET U MAJU (prvih 15 dana)

    SREDA 4.    MADAM BATERFLAJ   opera,  Đ. Pučini    Scena „Jovan Đorđević”   19.00

    SUBOTA 7.    DON KIHOT   balet,  L. Minkus    Scena „Jovan Đorđević”   19.00

    UTORAK 10.    KNEZ IVO OD SEMBERIJE   koncertno izvođenje,  I. Bajić     Scena „Jovan Đorđević”   19.00

    ČETVRTAK 12.    GALEB

    PETAK13.    GALEB  


DOGAĐAJI
1. april   svetski Dan šale

23. april 400-godišnjica smrti Vilijama Šekspira i Miguela de Servantesa
„Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod tuguje, a Olimp ga ima.“
Stratford na Ejvonu, spomen-ploča Vilijamu Šekspiru (1564-1616)
29. april svetski Dan igre


KONCERT
12. april, scena „Jovan Đorđević“, 19.00

Primadona Srpskom narodnom pozorištu, s ljubavlju
Koncert povodom 60 godina umetničkog i 40 godina pedagoškog rada profesorke Radmile Bakočević

GOSTOVANJA
9. april, scena „Pera Dobrinović“, 19.30
Izuzetno baletsko ostvarenje – Publici na dar!
Svadba  muzika I. Stravinski
La Stravaganca  muzika A. Vivaldi
Nacionalni balet, Tirana


18. i 19. april, scena „Jovan Đorđević“, 20.00
Monty Python’s SPAMALOT  mjuzikl

Humor montipajtonovaca je još na tronu.


22. april, scena „Pera Dobrinović“, 19.30
Čehov je Tolstoju rekao zbogom    Yugoart, Beograd
Na imanju Lava Nikolajeviča Tolstoja su: Predrag Ejdus, Jasmina Venčanski, Ivan Đorđević i Hana Selimović


24. april, scena „Jovan Đorđević“, 21.00
Buba u uhu   KPGT, Beograd
Izvedena više od 1600 puta i videlo je preko milion gledalaca.

 


Ostali članci


© 2002-2016. - PanonSoft d.o.o. Novi Sad
Obavezno pročitajte: Uslovi korišćenja